O MNIE

Witaj,

Nazywam się Agnieszka Siołek-Cichocka. Udzielam pomocy psychologicznej i prowadzę psychoterapię w ujęciu Gestalt. Wspieram i towarzyszę w rozwoju, odnajdywaniu swojego rytmu oraz drodze powrotnej do siebie. Piszę, edukuję i prowadzę warsztaty o rozwoju w rytmie cykliczności.

Ukończyłam całościowe 4,5-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Pracuję pod regularną i profesjonalną superwizją.

W pracy i w życiu osobistym bliska mi jest metafora i symbol przepływu. To znaczy, że patrzę na życie i rozwój człowieka, jak na nieustanny proces - bycie w ruchu zmian, w którym ważne miejsce zajmuje cykliczność.

Prywatnie i zawodowo inspiruję się nurtem Gestalt i filozofią zen, psychologią głębi oraz przyrodą i procesami, jakie w niej zachodzą. Fascynuje i pasjonuje mnie ucieleśniona ścieżka - poznawanie i odkrywanie siebie w kontakcie z ciałem - w tym poprzez symbolikę ciała, sztukę, taniec i ruch.

Wykształcenie

Ukończyłam całościowe 4,5-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Posiadam certyfikat z pomocy psychologicznej w ujęciu Gestalt oraz certyfikat z psychologii klinicznej i stosowanej.  Ponadto jestem pedagogiem i logopedą dyplomowanym.

Doświadczenie

Posiadam 10-letnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, dziećmi i ich rodzicami oraz we wspieraniu kobiet w odkrywaniu i wzmacnianiu ich wewnętrznego potencjału.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam współpracując m.in. z Centrum Praw Kobiet w Poznaniu, gdzie prowadziłam indywidualne sesje pomocy  psychologicznej i grupę terapeutyczno-rozwojową oraz na stażu klinicznym w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka.

Wykłady i szkolenia

Byłam prelegentką spotkań rozwojowych oraz prowadziłam wykłady i warsztaty m.in. dla: Kobieta Warta Poznania, Kobiecy Poznań Przebudzenie, Przedsiębiorcza Kobieta i na warszawskiej Konferencji Strefa Zmian. Ponadto prowadziłam autorski cykl warsztatów "Odkryj swoje mocne strony".

Artykuły

Dzieliłam się swoją wiedzą pisząc specjalistyczne artykuły na tematy psychologiczne i pedagogiczne dla magazynów:  Kobieta Lider Mentor, Kobiece Evolucje i dla portalu M jak Mama.

Dodatkowe szkolenia i certyfikaty

 • "Ciało i ruch w pracy z emocjami. Praca z emocjami w oparciu o metody terapii tańcem i ruchem i analizy ruchu Laban/Bartenieff"
 • "Obraz ciała. Ucieleśnione szkolenie dla terapeutów i osób pracujących w podejściu ciało/umysł"
 • "Podstawy Terapii Tańcem i Ruchem" w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
 • "Kurs Terapii Tańcem i Ruchem dla osób pracujących terapeutycznie" w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
 • "Pomoc psychologiczna dla osób po doświadczeniu poronienia i stracie okołoporodowej"
 • "Strata i żałoba" z Carmen Vazquez-Bandin - o tym jak w ujęciu Gestalt wspierać klientów doświadczających straty i żałoby.
 • "Duchowość w psychoterapii Gestalt" z Fransem Meulmeesterem,
 • "Rola ciała w terapii Gestalt i pracy z fizycznymi procesami w połączeniu ze świadomością sensoryczną i kreatywnym oddychaniem" z Gail Feinstein,
 • "Jak pracować z własnymi doświadczeniami terapeuty z perspektywy teorii pola" z Janem Roubalem,
 • "Doświadczenie depresyjne w praktyce psychoterapii Gestalt"  z Janem Roubalem,
 • "Pomoc psychologiczna dla osób po doświadczeniu przemocy",
 • "Praca z klientem z tendencjami samobójczymi w praktyce Gestalt" z Janem Roubalem,
 • "Praca z doświadczeniem traumy" z Janem Roubalem,
 • "Taniec i terapie Gestalt - LIFE/ART PROCESS® Anny Halprin" z Ursulą Schorn.
Więcej o mnie i o tym, jak pracuję, przeczytasz w zakładce: Oferta i cennik.