16 powodów by prowadzić niedoskonałe życie biznesowe

Agnieszka Siołek-Cichocka PRACUJ Z PASJĄ, RÓB TO, CO KOCHASZ, Rozwój 15 Comments

W związku z zakończeniem drugiej edycji projektu „Uwierz w życie pozaetatowe” zabrałam się za podsumowania tego wszystkiego, co wydarzyło się w CV-historiach do tej pory. A jest tego ogrom, więc i wniosków jest wiele. Są niesamowite i pozytywnie nastrajające, co sprawia, że tym bardziej mam wielką ochotę podzielić się nimi z Tobą.

Biorąc pod uwagę, że tematyka projektu zahacza o wiele kontekstów i porusza sporo zagadnień związanych ze zmianą pracy oraz szukaniem swojej pasji czy realizacją marzeń, podsumowań będzie kilka. Będą dotyczyć relacji między etatem i firmą pod kątem plusów i minusów, powiązaniem mocnych i słabych stron w aspekcie tworzenia pracy i spełniania marzeń, najczęstszych przeszkód, które stoją nam na drodze do realizacji siebie czy wreszcie najlepszych sposobów na osiąganie celów i odnalezienie pracy z pasją. Jest na co czekać i będzie co czytać. Ja już nie mogę się doczekać. Wnikanie, analizowanie, grzebanie w szczegółach, wyciągnie wniosków i robienie zestawień to mój żywioł. ;)

Projekt „Uwierz w życie pozaetatowe” stworzyłam m.in. dlatego, że od dawna obserwuję świat działań biznesowych i interesują mnie możliwości, jakie w chwili obecnej generuje współczesny rynek pracy. Możliwości, których nie było jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Zauważyłam kilka zależności związanych z rozwijaniem potencjału i mocnych stron, które bardzo chciałam pokazać i przedstawić innym. I tak uznałam, że najlepszym na to sposobem będą CV-historie zmian, które w piękny sposób te zależności pokazują, a przy okazji obalają kilka mitów związanych z rozwijaniem siebie i szukaniem pracy.

Zapraszam zatem do pierwszego podsumowania i wniosków, które wyciągnęłam z dwóch edycji „Uwierz w życie pozaetatowe”.

1.  Każdy z nas jest inny i wyjątkowy.

2. Każdy ma swoją własną drogę dochodzenia do celu.

3. Siła tkwi w odrębności i inności – one są atutem i siłą, dzięki której możesz wyróżnić siebie i swój biznes.

4. Nie ma uniwersalnych recept na sukces. Najlepszą jest ta, którą wypracujesz sobie sam i po swojemu.

5. Na pasji i nietypowych zainteresowaniach można zbudować biznes i zarabiać pieniądze.

6. Słabe strony charakteru nie są przeszkodą do działania. Możesz działać pomimo nich.

7. Nie musisz wiedzieć wszystkiego i znać się na wszystkim, aby odnosić sukcesy w życiu. Nikt nie jest alfą i omegą.

8. Można żyć ze swoimi zmorami i słabościami, a przy tym odnosić sukcesy i realizować siebie.

9. Potencjał tkwi w każdym z nas. Tylko od ciebie zależy czy z niego korzystasz.

10. Popełnianie błędów i strach to naturalny element na drodze do realizacjo własnych marzeń.

11. Błędy i „porażki” (ja wolę słowo lekcje) są czymś, co popycha nasz rozwój do przodu.

12. Każdy z nas ma mocne i słabe strony.

13. Można samemu sobie stworzyć zawód, specjalizację i pracę!

14. Największe przeszkody na swojej drodze do celu tworzymy sami sobie!

15. Tytuły, certyfikaty, tysięczne studia, sztywne nazwy zawodów to wartości, które mają coraz mniejsze znaczenie w tworzeniu pracy i marki osobistej. Bo niewiele o nas mówią. O wiele ważniejsze są Twoje realne umiejętności. To one decydują o tym, jak sobie radzisz i jaką wnosisz wartość do tego, co robisz. Tym bardziej, że na rynku pracy powstają i pojawiają się zawody, z których nie można zrobić studiów ani kursów (póki co ;) ).

16. Realizacja siebie, własnych marzeń i posiadanie pracy o jakiej marzysz to tak naprawdę kwestia twojej decyzji i wyboru.

Który z punktów jest Ci najbliższy? I co dorzucisz do tego zestawu?

About the Author

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Pedagog. Logopeda. Twórca Dwóch Kropek. Wierzę w życie na własnych zasadach. Jestem pasjonatką psychologii, odkrywania mocnych stron, zabawy słowem i metafory. Mieszkam w Poznaniu. Tu tworzę i prowadzę swoją firmę. Prywatnie żona, mama i książkowy mol.