Brakująca połówka. O tym, że pełnia jest w nas

In Psychologia i rozwój by Agnieszka Siołek-CichockaLeave a Comment

BRAKUJĄCA POŁÓWKA

.szukasz i szukasz, aż któregoś dnia
dowiadujesz się, że to ty.

Tak kończą się poszukiwania brakującej połówki. I to jest najszczęśliwsze zakończenie, ponieważ wszystko, czego nam potrzeba, mamy w sobie. Wychowuje się nas w przekonaniu, że to inni mają nas dopełnić i dać nam szczęście, ale mit o dwóch połówkach jabłka to przekaz, który powoduje w życiu wiele zamętu i zamieszania. Tracimy czas i energię. Poszukujemy na zewnątrz. Uzależniamy poczucie szczęścia od drugiej osoby. Tym samym tracimy swoją sprawczość i oddajemy odpowiedzialność innym.

Nigdy nie będziemy z nikim szczęśliwi, jeśli nie dostrzeżemy i nie poczujemy, że jesteśmy kompletni. Że to my mamy w sobie tę brakującą połówkę, którą możemy siebie dopełnić. A potem iść przez życie pod rękę z kimś równie kompletnym.

Jesteśmy całością.

Życzę Wam poczucia pełni w sobie.

© Agnieszka Siołek-Cichocka
AUTOR

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Udzielam pomocy psychologicznej w ujęciu Gestalt. Jestem terapeutą w trakcie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Prywatnie i zawodowo inspiruję się nurtem psychoterapii Gestalt i filozofią zen, psychologią głębi oraz przyrodą i procesami, jakie w niej zachodzą. Fascynuje i pasjonuje mnie ucieleśniona ścieżka – poznawanie i odkrywanie siebie w kontakcie z ciałem, w tym poprzez symbolikę ciała, taniec i ruch. W pracy i w życiu osobistym bliska mi jest metafora i symbol przepływu. To znaczy, że patrzę na życie i rozwój człowieka, jak na nieustanny proces – bycie w ruchu zmian, w którym ważne miejsce zajmuje cykliczność.