Brakująca połówka. O tym, że pełnia jest w nas

In Psychologia i rozwój by Agnieszka Siołek-CichockaLeave a Comment

BRAKUJĄCA POŁÓWKA

.szukasz i szukasz, aż któregoś dnia
dowiadujesz się, że to ty.

Tak kończą się poszukiwania brakującej połówki. I to jest najszczęśliwsze zakończenie, ponieważ wszystko, czego nam potrzeba, mamy w sobie. Wychowuje się nas w przekonaniu, że to inni mają nas dopełnić i dać nam szczęście, ale mit o dwóch połówkach jabłka to przekaz, który powoduje w życiu wiele zamętu i zamieszania. Tracimy czas i energię. Poszukujemy na zewnątrz. Uzależniamy poczucie szczęścia od drugiej osoby. Tym samym tracimy swoją sprawczość i oddajemy odpowiedzialność innym.

Nigdy nie będziemy z nikim szczęśliwi, jeśli nie dostrzeżemy i nie poczujemy, że jesteśmy kompletni. Że to my mamy w sobie tę brakującą połówkę, którą możemy siebie dopełnić. A potem iść przez życie pod rękę z kimś równie kompletnym.

Jesteśmy całością.

Życzę Wam poczucia pełni w sobie.

© Agnieszka Siołek-Cichocka
AUTOR

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Jestem pedagogiem, specjalistą terapii pedagogicznej i logopedą. Obecnie kształcę się w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt na I etapie Pomocy psychologicznej Gestalt w praktyce zawodowej.. Piszę o rozwoju dzieci i dorosłych, kulturze, filmach i książkach. Pasjonuje mnie psychologia głębi, praca z metaforą i ciałem w procesie psychoterapii.