jak odkryc mocne strony

20 powodów by odkryć swoje mocne strony

Agnieszka Siołek-Cichocka MOCNE STRONY, Rozwój 11 Comments

Znajomość mocnych stron to jedna z ważniejszych umiejętności. Mam taką pewność, ponieważ ich odkrycie bardzo wiele zmieniło w moim życiu. Dzięki pracy z nimi mam wysokie poczucie własnej wartości. Rzuciłam pracę na etacie. Założyłam firmę. Mam dużą świadomość swoich zasobów, dzięki czemu osiągam swoje cele i realizuję się na własnych zasadach.

Ale wraz z ich odkryciem zrodziło się we mnie coś jeszcze. Poczucie, że chcę pomagać w tym temacie innym, ponieważ wiem, że świadomość swoich mocnych stron ułatwia wiele spraw.

Mam taką misję, aby uczyć kobiety dostrzegania mocnych stron i robienia z nich użytku. Uważam, że każda z nas powinna je znać, aby budować satysfakcjonujące życie i pewnie wyrażać siebie, a mocne strony są do tego solidnym fundamentem. Ich odkrycie oraz praca z nimi umożliwia zmianę na wielu poziomach, m.in.:

 • w postrzeganiu siebie,
 • na płaszczyźnie emocjonalnej,
 • na poziomie intelektualnym,
 • w sferze zawodowej,
 • w obszarze osobistych relacji.

A co konkretnie daje ich poznanie?

Dzięki MOCNYM STRONOM:

 1. Budujesz poczucie własnej wartości oraz pewność siebie.
 2. Dokonujesz właściwych wyborów.
 3. Bierzesz odpowiedzialność za to, co robisz i czego nie robisz.
 4. Kierujesz się we właściwą stronę.
 5. Precyzyjnie namierzasz cel.
 6. Wiesz, czego chcesz i sięgasz po to.
 7. Działasz pomimo lęku i strachu.
 8. Akceptujesz swoje słabe strony.
 9. Wiesz, że nie musisz być we wszystkim dobra.
 10. Osłabiasz perfekcjonizm.
 11. Lubisz siebie.
 12. Podnosisz swoją asertywność.
 13. Jesteś świadoma swoich zasobów.
 14. Znasz warunki i konteksty, które cię wspierają i rozwijają.
 15. Rozpoznajesz sytuacje i warunki, które ci nie służą.
 16. Masz fundament do wybrania i zaprojektowania pracy, o jakiej marzysz.
 17. W wielu sprawach odpuszczasz, bo wiesz, że nie musisz wszystkiego.
 18. Lepiej rozumiesz siebie.
 19. Rozpoznajesz swoje wartości i potrzeby.
 20. Oszczędzasz czas i energię.

Jak widzisz, zysków z poznania mocnych stron jest bardzo dużo. Więc nawet nie ma się nad czym zastanawiać:).

Wyjście naprzeciw swoim mocnym stronom – czyli rozpoczęcie z nimi pracy, to jedyna możliwość, aby  odkryć swoje zasoby. Dlatego nie czekaj na kogoś, kto powie ci „jesteś dobra w tym i w tym”, bo za chwilę zjawi się ktoś inny, kto temu zaprzeczy – tak to już jest, że nie da się dogodzić wszystkim. I z tego powodu zachęcam cię do tego, abyś sama wyruszyła w podróż w głąb siebie i poznała swoje mocne strony – bo tego, co wypracujesz sama, już nikt ci nie zabierze. Może to dobre postanowienie na kolejne miesiące i Nowy Rok?

A jeżeli masz ochotę wyruszyć w tę podróż ze mną – skorzystać z mojej wiedzy i doświadczenia, zapraszam cię do mojego praktycznego kursu on-line „Odkryj swoje MOCNE STRONY”. Kurs jest moją odpowiedzią na Wasze prośby i zapytania. Poprzez kurs podzielę się z Wami moją wiedzą oraz autorskimi ćwiczeniami, które tworzę. 

Już dziś możesz zapisać się na listę osób oczekujących. Osoby z tej listy jako pierwsze będą mogły zapisać się na kurs (ilość uczestników ograniczona) oraz skorzystać z rabatu. Link do zapisu znajdziesz tutaj: Praktyczny kurs on-line: Odkryj swoje MOCNE STRONY lub klikając na obrazek poniżej.

Odkryj swoje MOCNE STRONY!

AUTOR

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Jestem pedagogiem i logopedą, pasjonatką psychologii, odkrywania mocnych stron, zabawy słowem i metafory. Piszę o rozwoju dzieci i dorosłych, kulturze, filmach i książkach. Szkolę się na psychoterapeutę w nurcie Gestalt. Mieszkam w Poznaniu. Prywatnie żona, mama i książkowy mol.

Zapisz